Єдина база даних чіпованих тварин України входить до складу міжнародної пошукової системи та доступна з любої частини світу!   
русский українська english
E-mail: tracer@zoodrug.com      

Некомерційне переміщення домашніх тварин (правила, вимоги, посилання)

Міжнародний пошук

    З кожним роком вимоги, щодо контролю за перетином кордону домашніми тваринами, становляться все жорсткішими. Тут зібрана найважливіша інформація та посилання з даного питання.

ЩОДО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПЕРЕМІЩЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН НА ТЕРИТОРІЮ ЄС

    Набрав чинності наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 23.02.2017 №8 «Про забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час некомерційного перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до країн-членів Європейського Союзу».

    Будь-який громадянин України чи іноземний громадянин, який планує перетнути кордон з домашньою твариною, повинен дослідити її на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в лабораторії, що має відповідні повноваження. Експертний висновок (довідка) повинен бути прикладений до ветеринарного сертифікату.

    Однак, за повідомленнями Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE), компетентні органи ЄС останнім часом систематично виявляють фальсифіковані ветеринарні документи та підроблені результати лабораторних досліджень на наявність антитіл до збудника сказу у домашніх тварин, які подорожують з України до країн ЄС. З метою недопущення подальшого порушення вимог європейського законодавства під час вивезення з України домашніх тварин на територію країн-членів ЄС було видано зазначений наказ.
    Так, відповідно до документу, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) визнано єдиною установою в Україні для проведення лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу. Слід зазначити, що ДНДІЛДВСЕ схвалений ЄС як сертифікована лабораторія, яка проводить відповідні лабораторні дослідження для забезпечення виконання заходів державного ветеринарно-санітарного контролю під час некомерційного перевезення домашніх тварин.
    Відповідно до наказу ДНДІ з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи зобов’язаний розміщувати результати лабораторних досліджень сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу на своєму офіційному веб-сайті, дотримуючись умов конфіденційності.
    При цьому контроль за оформленням, обліком та видачею результатів таких лабораторних досліджень буде посилений. А при зверненні суб’єктів господарювання Інститут має забезпечити перевірку автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, про результати якої інформувати Держпродспоживслужбу на e-mail: rabies_test@vet.gov.ua.
    У свою чергу керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті при оформленні супровідних ветеринарних документів та міжнародних сертифікатів повинні забезпечити дотримання виконання Методичних рекомендацій та інформації щодо некомерційного переміщення та заповнення ветеринарного сертифіката для некомерційного переміщення домашніх тварин до Європейського Союзу з України. Ці документи розміщені на веб-сайті Держпродспоживслужби в розділах: Міжнародне співробітництво - Ветеринарія та безпечність - Вимоги до некомерційного переміщення тварин.
    Видача супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснюється після перевірки автентичності експертного висновку ДНДІЛДВСЕ з даними, розміщеними на офіційному веб-сайті ДНДІЛДВСЕ. Оформлення документів на вивезення тварин, які попередньо були ввезені з країн-членів ЄС, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства на підставі оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката, виданого країною-відправником.
    Звертаємо увагу, що під час оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів інформація про тварину буде перевірятися методом зчитування її за допомогою спеціальних засобів з мікрочипа тварини.
    При виникненні підозри на недостовірність результатів лабораторних досліджень інспектор зобов’язаний негайно поінформувати Держпродспоживслужбу.
    У випадку пред’явлення суб’єктами господарювання експертного висновку, виданого схваленими лабораторіями країн-членів ЄС, видачу супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснювати виключно після перевірки автентичності такого експертного висновку через контактні дані, розміщені на офіційному сайті Європейської Комісії або через відповідальну особу ДНДІЛДВСЕ.
    Зазначений наказом керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та начальники регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті зобов’язуються провести широку роз’яснювальну роботу з громадянами та зацікавленими організаціями щодо завчасної обов’язкової перевірки автентичності виданих лабораторіями експертних висновків при оформленні супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин до ЄС. Перевірку автентичності експертних висновків необхідно здійснювати за 5 робочих днів до оформлення супровідних ветеринарних документів.
    Держпродспоживслужба також звертає увагу власників тварин на необхідність завчасного звернення до державних установ ветеринарної медицини на місцях (за 10 днів) для оформлення ветеринарних документів на вивезення тварин.

 

ВИМОГИ ДО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПЕРЕМІЩЕННЯ ТВАРИН

    ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ:

    - Методичні рекомендації та інформація щодо некомерційного переміщення та заповнення ветеринарного сертифіката для некомерційного переміщення собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) до Європейського Союзу з України; (movingpets-eu.pdf)

    - Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 23.02.2017 № 8 «Про забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час некомерційного перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до країн-членів Європейського Союзу»; (movingpets-n8.pdf)

    - Ветеринарний сертифікат для некомерційного превезення котів, собак та фреток; (movingpets-vc.doc)

    - Модель декларації. (movingpets-de.pdf)

    АВСТРАЛІЯ: (http://www.agriculture.gov.au/cats-dogs)

    КАНАДА: (собаки), (коти)

    КОСТА РИКА: http://www.senasa.go.cr/senasa/sitio/files/290113030042.pdf

    ГОНКОНГ: http://www.afcd.gov.hk/english/quarantine/qua_ie/qua_ie_ipab/qua_ie_ipab_idc/qua_ie_ipab_idc.html

    ЯПОНІЯ: http://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html

    НОВА ЗЕЛАНДІЯ: http://mpi.govt.nz/importing/live-animals/pets/

    СІНГАПУР: http://www.ava.gov.sg/explore-by-sections/pets-and-animals/bringing-animals-into-singapore-exporting/bringing-in-transshipping-dogs-cats

    США: https://www.aphis.usda.gov/aphis/pet-travel/

    КНР: China_travelling_with_pet

    ФІЛІППІНИ: Philippines_travelling_with_pets

    КОРОЛІВСТВО САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ: ksa_travelling_with_pets

 

КОНТАКТНІ ДАНІ ПУНКТІВ ДЕРЖАВНОГО ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНОГО КОНТРОЛЮ ТА НАГЛЯДУ НА ДЕРЖАВНОМУ КОРДОНІ ТА ТРАНСПОРТІ

Донецька регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Запорізька області)

Львівська регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська області)

Одеська регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Одеська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Черкаська, Вінницька області)

Придніпровська регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Запорізька, Херсонська, Харківська, Дніпропетровська області)

Південна регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Сумська, Харківська, Чернігівська, Полтавська області)

Південно-Західна регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті (Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька області)

Схвалені серологічні лабораторії по боротьбі зі сказом в Україні

Central State Laboratory of Veterinary Medecine


Donetskaya str., 30
UA-03151 Kiev

tel: +38(044)2433755
E-mail: virus@centrlabvet.com.ua

State Research Institute of Laboratory Diagnostics and Veterinary Sanitary Expertise
Virology Department

30, Donetskaya str.
03151 Kyiv Ukraine

tel: +38(044)2788492
E-mail: rabies_test@vet.gov.ua

 

 

ДЕКІЛЬКА ПОРАД

    - Почніть підготовку з чіпування та оформлення ветеринарного паспорта (аналізи, щеплення, довідки та багато інших заходів визнають недійсними, якщо вони зроблені до системи чіткої ідентифікації, тобто чіпування);

 

    - Використовуйте для чіпування якісні ліцензійні з кодом України "804" мікрочіпи від відомих та з багаторічною репутацією виробників (таких як “Bayer”, “Datamars”, NGO “Tracer-ID Ukraine”). Використання різних "сірих", "лівих", "китайських", "контрабандних" та т.п. мікрочіпів можливо і дасть декілька відсотків економії, а можливо навіть і ні, але проблем створить набагато більше;

 

    - Підготовка та набір документів не залежить від того чи це породиста тварина та бере участь у виставках чи простий домашній улюбленець, усім тваринам потрібний повний комплект документів;

Система пошуку чіпованих тварин PETMAXX Система PETMAXX виконує пошук в базах 32-х країн світу, в тому числі і по Базі чіпованих тварин України.
 
EuroPetNet Велике європейське об'єднання організацій та баз чіпованих тварин. Нараховує близько 56 членів.
 
Німецький сервіс пошуку тварин iftaНімецький сервіс пошуку тварин. Проводить пошук по 50-ти Базам світу, в тому числі і по Базі України.
 
Пошук номерів чипів та ідентифікаторів DogIDПольська система пошуку номерів чипів та ідентифікаторів. Шукає по багатьом європейським базам та Базі України.
 

Бази країн світу

    Petlog - UK
    Lemmiklooma Register - EE
    Animal Data - AT
    TASSO e.V. - DE
    Petcard - AT
    NRMZ – CZ
    VBK - NL
    Animal-ID - RU
    SKK - SE
    Deutscher Tierschutzbund - DE
    NDG - NL
    ZooCode.ru - RU
    Anibase - UK
    Animark-IKC - IE
    PET BUL Turkey - TR
    PET-CALL Singapore – SGP
    PetLink - USA
    ANIS - CH
    GAID - GE
    MCDAEI - MD
    BPID - BY
    W-Rom Database - RO
    PetBase - EU
    PetLink - Brazil
    BH - CZ
    Dyreidentitet - NO
    SRZ - SK
    AAR - AU
    CAR - AU
    Tracer - UA

 

 

БЛАНК
ЗАЯВКИ НА РЕЄСТРАЦІЮ

СПИСОК КЛІНІК
ЩО ПРОВОДЯТЬ ЧІПУВАННЯ


Оптова торгівля
сканерами та мікрочіпами
- ТОВ "РА-ЄСІ",
тел.+380972750085


 
 
   
Bayer: Украина Datamars       Дошка оголошень для тварин
Всё о кошках
Головна   |     Картотека    |    Заявка    |     ЧАПИ     |     Клініки     |    Дошка оголошень
<- Все про кішок
>>>  Зміст  <<<
Все про собак ->
Всё о собаках
Тracer® - чіпування, реєстрація та пошук тварин.